8.3.2023

V sobotu bude závod na Julisce. Podrobnější informace jsou v sekci "Plánujeme".

VL

 

27.1.2022

Přichází jarní prázdniny. "Naše" škola je má od 6.2. do 12.2. Přesto máme povoleno používat tělocvičnu. Podmínkou je udržovat pořádek a čistotu. Manažerka pořádku má také prázdniny. Přezouvat se budeme hned za dveřmi a případný nepořádek po sobě uklidíme. Jinak je to naposled. 

VL

 

12.01.2023

Důležitá informace pro sobotu 14.01. Závod na Julisce má změnu v propozicích. Bude se střílet pouze dopoledne, ale s posunutým začátkem. Zahájení střelby je v 10.00 hod., to znamená, že všichni se sejdeme nejpozději v 9.30 hod. ale můžete dorazit i dřív.

VL

 

31.12.2022

Máme drobný problém. Netušil jsem, že ještě v pondělí 2.1. budou prázdniny a proto jsem nedohodl se školou možnost tréninku jako mezi svátky. Očekávám problémy, proto doporučuji radši ještě toto pondělí odpočívat. Mohlo by se stát, že se sice sejdeme, ale do školy se nedostaneme. Tréninky začnou ve středu.

Jinak vám všem přeji příjemný, klidný, úspěšný a ve zdraví prožitý rok 2023.

VL

 

19.12.2022

Upřesnění vánočního tréninku. Vypadá to, že zájem je a tak si uložte do hlavy, že mezi svátky půjdeme střílet. Jenom je změna v termínu. Sejdeme se v úterý 27.12. a ve čtvrtek 29.12., vždy od 16.30 do 19 hod. Zejména ve čtvrtek musíme být obzvláště opatrní a po sobě zanechat čistou a uklizenou školu !!!

VL

 

13.12.2022

Máme před sebou konec roku. Nejdřív samozřejmě vánoce - svátky klidu a míru a pak konec roku. Nějak se s tím musíme vypořádat. Tak jako loni se pokusíme o vánoční pohodu i na tréninku a to konkrétně v Po 19.12 a ve St 21.12. Bude odlehčený trénink, věnovaný zábavnému střílení na netradiční terče a různé  vzdálenosti, ale zato s odměnami (zřejmě sladkými). Přijďte v co největším počtu a s dobrou náladou. Ti šikovnější se mohou prezentovat i svými domácími pečenými výtvory. Zkrátka vánoce.

A mezi svátky bude možnost pro chtivé střelby zatrénovat si také. Mám domluveno, že ve St a Čt (28. a 29.12) můžeme do tělocvičny. Zatím váhám, hlavně kvůli penězům. Ale pokud bude víc zájemců, trénink uspořádám. Dejte mi vědět, kdo by měl zájem, třeba SMS, WApp nebo mail.

A poslední informace. Vybraní střelci by se měli zúčastnit dalšího závodu. Plánujeme navštívit zase Julisku a to 14.1.2023. Tak se připravujte!!!

VL

 

14.11.2022

Ve čtvrtek je státní svátek a v pátek ředitelské volno. Tentokrát se mi nepodařilo domluvit možnost tréninku. Proto bude ve čtvrtek volné odpoledne a nebo individuální trénink, každý podle svých možností.

VL

 

23.10.2022

A zase budou prázdniny, tentokrát podzimní. Přesto máme možnost využít tělocvičnu, takže ve středu i ve čtvrtek trénink bude. Kdo máte chuť, přijďte.

VL

 

6.10.2022

Tak už není proč venku trénovat. Všichni se chystají střílet na 18m, dál už se nikomu moc nechce. A navíc u potoka řádí komáři a jak se poslední dny oteplilo, tak jsou úplně zdivočelí. A navíc se taky už dříve stmívá. Nejlepší bude přestěhovat se do tělocvičny. Proto se v pondělí 10.10.2022 v 15.30 hod. sejdeme poprvé v tělocvičně a připravíme si prostory pro zimní trénink. A pak už tam zůstaneme až do března.

!!! Důležitá informace pro nové členy. Tréninky v zimě probíhají ve školní tělocvičně ZŠ Veronské náměstí. Nechodí se hlavním vchodem. Pokud stojíte před školou a díváte se na hlavní vchod, musíte vpravo obejít hlavní budovu, kolem dopravního hřiště. Blok tělocvičen je za školou a má svůj vlastní vchod. Každá tělocvična má svůj zvonek. Na nás se zvoní spodním zvonkem, třetím od shora, označeným římská II. Po zazvonění musíte chvíli počkat, až někdo z nás přijde a odemkne vstupní dveře.

A co je důležité - do tělocvičny je potřeba obutí určené pro sport ve vnitřních prostorách. Nevhodné jsou bačkory, pantofle, žabky, ,naboso, ... .

VL

 

26.9.2022

Dnes naopak jedna příjemná zpráva. Přesto, že je ve středu státní svátek, tak trénink bude! Aspoň pokud to dovolí počasí. Takže, jako každou středu, v 15.30 hod. si můžete přijít zastřílet, zatím stále na hřiště.

VL

 

14.9.2022

Sice mě to mrzí, ale dnes se neuvidíme. Kvůli celodennímu dešti musím zrušit dnešní trénink. Není kde střílet a není kam se schovat. 

VL

 

13.9.2022

Jak jsem slíbil máme už nový ceník. Podívejte se do sekce "oddílové příspěvky". Doufejme, že režii oddílu zvládneme a vývoj cen pronájmů, energií, materiálu atd. nás nedonutí ceník opět v pololetí upravovat.

VL

 

9.9.2022

Prázdniny skončily a co teď? Stabilní jádro oddílu aktivně trénovalo celé léto, ale bylo nás pomálu. Zato teď se začínají hrnout noví zájemci o lukostřelbu a doufám, že se vrátí i ti školou povinní, kteří se ztratili přes prázdniny. Přestože se začínáme připravovat na zimní sezonu, zatím ještě trénujeme venku a i časy zůstaly stejné - Po a St od 15.30 hod. Můžete přijít. Např. v pondělí nás bylo "jenom" 19. Tak to je dobrá zpráva.

A teď to horší. Protože se všechno zdražuje a ceny energií letí nahoru, zdražily se samozřejmě i pronájmy. A to výrazně. Takže musíme upravit i výši oddílových příspěvků. Už se na ceníku pracuje, ale ještě není kompletní. Příspěvky na 1. pololetí sezony jsou splatné do 20. září a to už budete vědět jaké budou. Zatím vím, že bude změna v logice u měsíčních příspěvků. Zmizí přidaná položka splatná k začátku pololetí a bude rozpočítána do měsíčních plateb, tak jak je to u příspěvků půlročních a ročních.

VL

 

 2.7.2022

A začaly prázdniny. Zatím ještě neznám prázdninový rozvrh tréninků pro ragbisty, zatím to vypadá, že budeme pokračovat odpoledne ve stejné dny a kdo může dopoledne, tak kdykoliv kromě víkendu. Někdy ve třetím červencovém týdnu budeme jen fandit. Na hřišti bude probíhat mistrovství Evropy a to se na trénink asi nedostaneme.

VL

 

16.4.2022

A jak to bude o velikonocích? To je jednoduché. Pokud nechcete honit pomlásku, můžete přijít na brigádu. Budeme stěhovat 2 terčovnice ze školy na hřiště. Pokud se někdo, zejména silní muži, na to cítí, může přijít v pondělí v 9:00 ke vchodu do tělocvičny. Vyneseme terčovnice z tělocvičny, naložíme na auto a převezeme na hřiště. Tam si to rozměříme a usadíme. A snad i jednu nebo dvě terčovnice opravíme a zprovozníme pro střílení. Tak co vy na to?

A protože jsem slíbil, že bude i trénink, tak to zkusíme. Kdo chce, může hned po brigádě začít střílet a nebo přijít odpoledne. Protože je svátek, tak odpolední trénink začne dřív, už ve 14 hod. a také dřív skončí. Ale to vše za předpokladu slušného počasí. Rozhodnutí je na každém jednotlivci. Docela bych uvítal, když mi pošlete sms, že chcete přijít.

VL

 

 

9.4.2022

A je to tady. V Po začneme už konečně trénovat na hřišti. Počasí sice zatím nic moc, ale předpověď slibuje oteplení. Jenže kdo tomu má věřit. Tak uvidíme.

Sejdeme se opět v 15.30 a připravíme si střelnici. Zjistíme, co komu chybí a pokud počasí dovolí, tak si i trochu zastřílíme. Hlavně pozitivně myslet, určitě bude líp.

VL

 

1.4.2022

Dnes máme apríla a podle toho vypadá i počasí. I když jsme se většinou už těšili ven, budeme muset ještě využít pohodlí tělocvičny. Proto i v dubnu budou zatím tréninky ve škole a termín stěhování na hřiště vám oznámím. Zatím předpokládám, že druhý dubnový týden už by to mohlo klapnout.

VL

  

1.1.2022

Vítám vás všechny v novém roce. Zatím nemám žádné zprávy o nutnosti omezení tréninků. A proto začneme od pondělí 3.1.2022 normální tréninkový režim. Kdo nemáte vira, ale máte chuť, přijďte. Pokud si nejste jisti časem, tak nic se nemění - Po 15.30-19.00, St 15.30-19.30, Čt 16.30-19.00.

VL

 

15.12.2021

Blíží se konec roku a zase prázdniny. A o prázdninách do tělocvičny nesmíme. Z toho plyne, že příští týden tréninky ještě budou. A to ve standardním čase v Po, St i Čt. Pak bude pauza a uvidíme se až v Po 3.1.2022.

VL